BLACKMAGIC DESIGN ATEM MINI PRO Video réžia na Live stream

699,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 699,00 €
Cena bez DPH 582,50 €
: 032020
Model ATEMI Mini Pro ponúka všetky možnosti obľúbeného modelu ATEMI Mini, navyše ale prináša ďalšie funkcie pre záznam, streaming a náhľad videa!
 Späť na: Live Stream

Model ATEMI Mini Pro ponúka všetky možnosti obľúbeného modelu ATEMI Mini, navyše ale prináša ďalšie funkcie pre záznam, streaming a náhľad videa! Model ATEMI Mini Pro je vybavený novým hardvérovým enkodérom pre priamy streaming na YouTube Live, Facebook či Twitch prostredníctvom ethernetového rozhrania. Navyše dovoľuje zaznamenávať H.264 video priamo na USB disky vr. podpory kontinuálneho / sekvenčného záznamu na niekoľko pripojených diskov. Novinkou nové varianty je tiež multi-view náhľad u HDMI výstupu pre zobrazenie všetkých vstupov na jedinom monitore, a tiež zobrazenie audio metrov aj streamovaného výstupu vr. informácií o stave vysielania.

 

 Réžia ATEMI Mini dovoľujú ľahko vytvárať profesionálne firemné prezentácie pomocou služieb Skype či Zoom alebo živé relácie napr. Pre platformu YouTube pomocou až štyroch kamerových vstupov, dva stereo mikrofónnych / linkových vstupov či možnosti začleniť do programu výstup hernej konzoly alebo počítača, napr. Prezentáciu programu PowerPoint . Integrované efektové funkcie umožňujú vytvárať prelínača efekty či zábermi typu "obraz v obraze", napr. Pre tvorbu priebežne komentovaných videí. Všetky modely radu ATEMI Mini majú USB rozhranie pracujúce v režime webovej kamery pre výstup streamovaného relácie a HDMI výstup vhodný napr. K projekciu pomocou televízorov a projektorov.

 

Model ATEMI Mini Pro dovoľuje USB rozhranie využiť aj pre záznam na USB disky. Mikrofónové vstupy umožňujú pripojenie mikrofónov pre záznam interview a komentárov prezentácií. Réžia ATEMI Mini sú vybavené integrovaným, kompaktným pultom s dostatočne veľkými tlačidlami použiteľnými aj po hmate; réžii tak možno ľahko ovládať aj počas prezentácií. Zadný panel je osadený všetkými rozhraniami pre video, audio a diaľkové ovládanie.

 

Model ATEMI Mini Pro ponúka naviac nové tlačidlá pre ovládanie záznamu aj streamovanie a prepínanie výstupu medzi výstupmi kamier a režimy Program a Multiview. Zadný panel hostí HDMI vstupy pre kamery alebo iné zdroje videa, mikrofónové vstupy, USB rozhranie a HDMI výstup. Réžia ATEMI Mini predstavujú novú métu v jednoduchosti použitia: užívatelia prepínajú medzi zdrojmi videa stlačením tlačidiel 1 až 4. Možno zvoliť bežný strih (stlačením tlačidla Cut) alebo efektové prelínanie (Auto). V režime Auto je možné zvoliť bežné prelínanie, či efekty typu prelínanie do farby a DVE efekty á la odsunutie obrazu. Samozrejmosťou je možnosť rýchlo voliť pozíciu obrazu v režime "Picture in Picture", nechýba ani pamäť pre statické snímky - titulky, logá a pod. Vďaka štyrom nezávislým HDMI vstupom je možné odbavovať až štyri zdroje videa (až 1080p60) vrátane profesionálnych kamier. Synchronizácia pri všetkých vstupoch zaručuje bezproblémovú kompatibilitu so všetkými bežnými zdrojmi videa, napr. Počas práce s neznámou technikou na nových pracoviskách. Odbavované koncerty, spoločenské udalosti, divadelné predstavenia a ďalšie relácie tak môžu byť ľahko natáčané aj pomocou profesionálnych digitálnych filmových kamier! Pre maximálnu kompatibilitu je réžia ATEMI Mini vybavená USB výstupom, ktorý pracuje v režime webovej kamery. To zaručuje možnosť okamžitého začatia práce s ľubovoľným programom alebo platformou pre živé streamovanie, napr. Open Broadcaster, Skype, Zoom, XSplit Broadcaster, YouTube Live, Facebook Live, Twitch, Periscope, Livestream, Wirecast etc. hardvérový enkodér

 

Model ATEMI Mini Pro prináša naviac hardvérový enkodér pre živé streamovanie relácií pomocou ethernetového rozhrania. To dovoľuje vysielať napr. Na platformy YouTube, Facebook a Twitch, vo vysokej kvalite, bez nebezpečenstva vypadnutých snímok a s jednoduchšou konfiguráciou. Aplikácia ATEMI Software Control ponúka rad funkcií pre nastavenie streamu, náhľad stavu vysielanie je tiež zobrazený na multi-view výstupu vr. dátového toku. Záznam na USB disky Variant ATEMI Mini ďalej podporuje priamy záznam streamovaného videa na USB disky. To dovoľuje realizovať dlhé záznamy - v rovnakom H.264 formáte s AAC zvukom, v akom je realizované streamovanie - aj následný upload na ďalšie on-line video platformy, napr. YouTube a Vimeo.

 

ATEMI Mini Pro podporuje nekonečný sekvenčné záznam na niekoľko diskov pripojených napr. Pomocou USB hubu alebo produktu Blackmagic MultiDock. Nastavenie záznamu aj voľbu diskov je možné vykonávať pomocou programu ATEMI Software Control, multi-view výstup zobrazuje stav záznamu. Vstupy / výtupy Dva nezávislé stereofónne audio vstupy s 3,5mm konektormi typu jack dovoľujú využívať napr. Klopové mikrofóny pre vysielanie rozhovorov a debát. Zvukové jadro réžiou ATEMI Mini je založené na technológiách značky Fairlight pre vysoko kvalitné a stabilné miešanie všetkých zdrojov zvuku (HDMI, oba mikrofónové vstupy) v reálnom čase. Každý z HDMI vstupov je plne synchronizovaný a automaticky prevádza 1080p, 1080i a 720p signál do aktuálneho rozlíšenia réžie. V pracovnom režime Program / Preview môže HDMI výstup zobrazovať náhľad výstupu z kamier alebo vytváraný reláciu, model ATEMI Mini Pro ponúka navyše multi-view výstup.

 

ATEMI Software Control Bezplatne dodávaná aplikácia ATEMI Software Control odomyká skrytú silu réžia ATEMI Mini! Dovoľuje plne konfigurovať všetky funkcie réžia prostredníctvom rozhrania USB alebo Ethernet; sieťové rozhranie navyše umožňuje pripojenie viac užívateľov. Nastavenie réžia je možné ukladať do XML súborov, nechýba ani možnosť diaľkovo ovládať diskové rekordéry HyperDeck po rozhranie Ethernet! knižnica médií Integrovaná knižnica médií slúži na import až 20 statických snímok vr. alfa kanálov pre logá, titulky či úvodnej obrazovky, navyše je možné ukladať aj jednotlivé snímky výstupu alebo importovať grafiku z aplikácie Photoshop vďaka dodávanému plug-inu. To dovoľuje rýchlo meniť napr. Výsledkovej listiny a rýchlo ich zaradiť do vysielania. Ďalšou funkciou prevzatú z profesionálnych réžiou ATEMI je ATEMI Advanced Chroma Key pre farebné kľúčovanie, teda odstránenie (typicky zeleného) klíčovacího pozadia. Multi-view Pri zložitejších produkciou s väčším počtom kamier je potrebné sledovať všetky výstupy z kamier a ďalších zdrojov videa spoločne, na jedinom monitore.

 

Model ATEMI Mini Pro ponúka profesionálne multi-view výstup pre zobrazenie náhľadu všetkých štyroch video vstupov a náhľadov Program a Preview na jedinom monitore alebo HDMI TV. Každý z náhľadov kamier zobrazuje aj názov, audio metre a signalizačné (tally) indikátor. Multi-view náhľad zobrazuje tiež prehrávač médií (tj. Aktuálne zvolenú grafiku), stav záznamu aj streamovanie a virtuálne mixážny pult Fairlight. Vďaka virtuálnemu mixážnemu pult Fairlight dovoľujú réžia ATEMI miešať 12 kanálov zo všetkých audio vstupov. Každý kanál je možné nezávisle upravovať pomocou šestipásmového parametrického ekvalizéra, kompresora, limiter, expandéra a šumové brány. Diaľkové ovládanie kamier BMPCC4K / 6K U väčších produkciou možno s výhodou použiť aj diaľkové ovládanie kamier: modely Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K a 6K umožňujú diaľkové ovládanie po rozhranie HDMI priamo z réžiou ATEMI Mini! Možno meniť nielen základné nastavenia kamier, ale aj ich integrovaný systém farebných korekcií a meniť tak parametre ISO, farebnosť, clonu, zaostrenie alebo zoom. K dispozícii je rozhranie v štýle tradičných CCU jednotiek, príp. komplexné užívateľské rozhranie DaVinci pre realizáciu zložitejších korekciou.