High-End minislúchadlá Sennheiser IE 800

599,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 599,00 €
Cena bez DPH 499,17 €
: SENs008
High-End minislúchadlá
 Späť na: Slúchadla
Doprava Kuriér za 6,00 €
Doprava Osobný odber za 0,00 €

POPIS PRODUKTU

 

 

 

Slúchadlá IE 800 ocenené CES Innovations 2013 Design and Engineering Awards Honoree, obsahujú mimoriadne množstvo technologických noviniek. Základným technickým divom je špeciálne vyvinutý Extra Wide Band (XWB) reproduktor, teda elektromagnetický systém s extrémne širokým kmitočtovým rozsahom. Pri rozmeroch iba 7 mm ide o najmenší širokospektrý reproduktor využívaný v dynamických slúchadlách. Jeho konštrukčné princípy zaručujú reprodukciu bez skreslenia, pretože miniatúrny XWB reproduktor bol vyvinutý spoločnosťou Sennheiser tak, aby bol schopný dokonale reprodukovať nielen „bežné“ kmitočty v počuteľnom pásme, ale i ďalšie zvukové kmitočty frekvenčného spektra. Výsledkom je hudba s kryštalicky dokonalou čistotou a s absolútne presným načasovaním, koherenciou a súzvukom jednotlivých partii, hlasov a nástrojov. Veľký podiel na vysoko presnom zvuku má i unikátne ozvučnice, v ktorých je elektromagnetický systém umiestnený. Ide o extrémne tvrdú, ale ľahkú škrupinku. Ozvučnice úplne originálneho, prísne funkčného tvaru je vytvorená z tvrdej, nerezonujúcej, poškriabaniu a inému poškodeniu odolnej keramickej hmoty. Vnútorný tvar bez priamych stien eliminuje vnútorné nechcené vlnenie a s ním spojené skreslenie reprodukcie. Zvukový prejav IE 800 je preto na špičkovej audiofilnej úrovni napriek tomu, že ide „iba“ o miniatúrne in ear canal slúchadlá. Určite si získajú záujem a dôveru nielen milovníkov dokonalého zvuku v akomkoľvek prostredí, ale určite i zvukárov a hudobníkov. Nadväzujú na vynikajúcu povesť slúchadiel IE 8 a IE 80, ale v tomto prípade ide, vďaka mnohým technologickým novinkám, o generačný skok dopredu. Môžeme konštatovať, že modelové označenie 800 (a 8000) je v ponuke modelov Sennheiser vyhradené naozaj výnimočným komponentom.
Reprodukčný systém slúchadiel Sennheiser IE 800 obsahuje otvorený magnetický systém, ktorého princíp bol použitý už u slúchadiel HD 700. Kmitanie membrány je plne uvoľnené vďaka umiestneniu dvoch precízne definovaných otvorov v ozvučnici, umiestnených priamo pod magnetom. Tým je zaručené, že pohyb vzduchu má presný, nami definovaný smer pohybu. To minimalizuje záchvevy membrány a harmonické skreslenie je preto menšie než 0,06 %.


Vysoký komfort nosenia

Dokonalý zvuk má súvislosť i s optimálnym uchytením slúchadla v uchu. Ozvučnica je vyrobená z keramického, kožu nedráždiaceho materiálu a ušné adaptéry sú vyrobené zo silikónu. Vďaka tomu nehrozí alergická reakcia alebo iné podráždenie povrchu ucha. Ako garanciu perfektného utesnenia vo zvukovode vytvoril Sennheiser nové ušné adaptéry s oválnym zaoblením vychádzajúcim z výsledkov intenzívnych medzinárodných výskumov a mnohých publikácii o ergonómii. Balenie slúchadiel IE 800 obsahuje výber oválnych (S/M) a guľatých (S/M/L) ušných adaptérov, ktoré prospôsobia slúchadlá ľahkému upevneniu v každom uchu.


Vlastnosti

  • Dynamický reprodukčný systém so schopnosťou mimoriadnej zvukovej presnosti a čistoty
  • Keramická ozvučnica slúchadiel
  • Kompatibilné so všetkými kvalitnými prenosnými prehrávačmi (iPod, iPhone, iPad atď.)
  • Excelentné tlmenie vnímania okolitého zvuku


Obsah balenia

  • Slúchadlá IE 800
  • Prenosné púzdro s odvlhčovacou soľou
  • Rozšírený set ušných adaptérov
  • Nástroj na čistenie a reguláciu frekvenčnej charakteristiky
  • Klip na kábel
  • Ušné háky

 

 

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

Frekvenčný rozsah: 5 - 46.500 Hz
Harmonické skreslenie (THD): 0,06 %
Akustický tlak: 103 dB ( 1 Vrms )
Menovitá impedancia: 16 Ohm
Dĺžka kábla: 1,1 m
Konštrukcia: in ear canal dynamická
Hmotnosť: 8 g