YAMAHA RX-V4 Black AV Receiver

: 102020
5×115W, HDMI 8K/60Hz (4 in/1 out), HDCP 2.2, WiFi/LAN, Bluetooth, USB, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DLNA, AirPlay 2, Google asistant, Amazon Alexa, MusicCast Surround,
 Späť na: A/V Receiver
Doprava Kuriér za 6,00 €
Doprava Osobný odber za 0,00 €

Počet kanálov 5.2
Výkon: 115W na kanál pri 6 ohmoch
HDMI zvládajúci rozlíšenie 4K / 120Hz, 8K / 60Hz (4 vstupy / 1 výstup s eARC / ARC)
Najmodernejšie obrazové technológie Dolby Vision, HDR10 +, HLG
Pripojenie k internetu Wi-Fi (2.4 / 5 GHz), LAN Ethernet
Ovládanie za pomocou aplikácie MusicCast, ktorá je zadarmo pre Android aj iOS (Apple)
Streamovacie služby - Spotify, Tidal, Deezer, Amazon music, internetové rádiá
Bluetooth s kodeky SBC a AAC pre bezdrôtový streaming a to oboma smermi
Vysoko kvalitný D / A prevodníky 384 kHz / 32-bit BB PCM5101A
Možnosť upscalingu videá z FULL HD 1080p do 4K
Možnosť zapojenia reproduktorov ako Bi-Amp alebo použitie ako Zóny B (nejedná sa o Zónu 2)
Pre Apple veľmi ľahké streamovanie za pomocou Airplay 2 (ideálne pre streaming hudby z Youtube)
Kalibračný systém YPAO optimalizujúce zvuk na základe pripojených reproduktorov a miestnosť

Ako si užiť zvuk i obraz
Mnohé audiovizuálne prijímače sú už na veľmi dobrej úrovni a doprajú tak svojim majiteľom pohodlné a príjemné sledovanie filmov, hranie hier aj streamovanie hudby. Modely značky Yamaha samozrejme nie sú výnimkou, ba naopak patrí k tým prepracovanejším systémom s bohatou výbavou a modernými technológiami.

 

Skvele navrhnutý AV prijímač
Disponuje 5,2- kanálovým systémom s kompatibilitou Wi-Fi, vybaveným technológiou Bluetooth, s funkciami Apple AirPlay 2 a Amazon Alexa. Milované záľuby potom nemusí byť stratené, ale stávajú sa ešte hodnotnejšími. Elegantná štýlová Yamaha RX-V4A audiofilov úplne pohltí. Tento prijímač je modelom roku 2020 a vyniká ako návrhom, tak pripojením, ovládacími prvkami a displejom na čelnom paneli zariadenia.


Vlastnosti AV prijímače
Najdôležitejšími rysy tohto modelu je ich sila a spracovanie. Celkom 5- kanálový zosilňovač vykazuje 80 W na kanál do 8 Ohm pri 20 -20 000 Hz a s 0,06% THD funguje perfektne. Dva riadené kanály, dekódovanie priestorového zvuku Dolby a DTS, Cinema DSP 3D sú čerešničkou na torte pridelené kvality. Všetko dodáva hudbe a filmovým soundtrackům bohatosť, výnimočnosť, hĺbku. Nemožno nespomenúť automatickú kalibráciu reproduktorov YPAO (Yamaha Parametric Room Acoustic Optimizer). Systém čo najlepšie zodpovedá akustike danej izby vďaka pridanému mikrofónu, ktorý dolaďuje celý systém smerom k užívateľské spokojnosti.


Funkcie a výbava
Music Enhancer je tým, kto úplne vylepší kvalitu zvuku pri streamovanie Bluetooth, MP3 a ďalších digitálne komprimovaných hudobných súborov. Funkcia priradeného zosilňovače umožňuje použiť výstupy priestorových reproduktorov v rôznych konfiguráciách, napríklad možno využiť dvojitého zosilnenie predných reproduktorov, alebo uplatniť používanie v zóne B. Vstavaná Wi-Fi je prínosom pre kvalitné počúvanie hudby z PC, pripojeného k sieti, pre bezplatná internetové rádiá a hudobné služby. Pridanou hodnotou navyše je systém MusicCast, ktoré bezdrôtovo prepája kompatibilné komponenty Yamaha a zaisťuje tak plynulý zvuk v celej domácnosti. Platí kompatibilita so službami Pandora, SiriusXM a Spotify. Bezplatná aplikácia MusicCast ponúka úplne jednoduché ovládanie Wi-Fi, úpravy nastavenia, výber a prehrávanie hudby. Podporovaný je bezdrôtový zadný priestorový zvuk pri spárovaní s dvomi bezdrôtovými reproduktormi MusicCast 20.


kompatibilita
Zariadenie kooperuje s hlasovými asistentmi Amazon Alexa a Google Assistant. Apple AirPlay 2 umožňuje streamovať priamo z iPhonu alebo iPadu, alebo požiadať Siri o prehrávaní Apple Music. Prehrávať možno digitálne hudobné súbory s vysokým rozlíšením za pomocou pamäťového zariadenia USB alebo počítača pripojeného k sieti (PCM až 24-bit / 384 kHz rozlíšenie, DSD až 11,2 MHz).


možnosti pripojenia
Výrobca zaistil možnosť prepínania zvuku a videa HDMI 2.1 predovšetkým vďaka štyrom vstupom, jednému výstupu, a navyše všetky pripojenia HDMI budú podporovať video rozlíšenie 8K, 60Hz a 4K, 120 Hz video. Bez dostupné budúce aktualizácie firmvéru to ale nepôjde. Vďaka technológii HDCP 2.3 je zaistená kompatibilita zariadení so zdrojmi a televízory Ultra HD. HDR podporuje a rozširuje kontrast i jas obrazu, najmä u kompatibilných TV s obsahom kódovaným HDR. Fungovanie je rozšírené na HDR10 a HDR10 +, ktoré je povolené prostredníctvom bezplatnej budúce aktualizácie firmvéru. Zabezpečená je variabilná obnovovacia frekvencia (vrr), režim automatickej nízkej latencie (Allmi), rýchle prepínanie médií (QMS) a rýchly prenos snímok (QFT). Platí podpora ARC (Audio Return Channel) a eARC (Enhanced Audio Return Channel).